Rady a nápady pro výběr plesových šatů

Plesové šaty podle typu postavy

Ráda byste si koupila nové společenské šaty, jenže nevíte, které vybrat? Poradíme Vám, jaké zvolit společenské šaty podle typu Vaší postavy tak, aby vynikly Vaše přednosti a nedostatků si nikdo ani nevšiml! Naše tipy a triky Vám pomohou rozhodnout, které šaty pro Vás budou ideální.

 

Chlapecká a rovná postava

Popis postavy: Chlapecká sportovní postava s přibližně stejně širokými rameny, boky a nevýrazným pasem.

U tohoto typu postavy, kdy jsou ramena, pas i boky ve stejné linii, je důležité zvýraznit ženské partie a vytvořit iluzi plnějších ženských tvarů. Proto volte společenské šaty se stuhou či zúžením v pase. Správnou volbou bude i korzetové vyrýsování těchto partií. Vršek může být upnutější a sukně začíná ideálně lehce nad pasem. Pokud jste velmi štíhlí, nebojte se nabíraných kanýrů a volánků, které Vám přidají na ženskosti. Vhodná je sukně z tylu a k tomu zdobný živůtek.

Určitě ale nesahejte po rovných, přiléhavých a splývavých šatech!

 

Přesýpací hodiny

Popis postavy: Nejideálnější ženská postava. Znatelný pas, spíše větší poprsí a stejně široká ramena i boky. Postava je hezky symetrická a padnou na ni skoro veškeré střihy šatů.

Na tento typ postavy budete mít šaty sehnané raz dva. Jak už máte ke své postavě dáno, budou Vám slušet šaty se zvýrazněným pasem.  Zdůrazněte Vaše ženské křivky A-čkovým typem sukně a bohatě zdobeným korzetem, který poukáže na úzký pas a zdůrazní plná ňadra. Krok vedle neuděláte ani s velmi nabíranou “princeznovskou” sukní nebo sukní se sníženým pasem. Zvolte hlubší výstřih a upoutejte na něj pozornost.

 

Malá prsa

Popis postavy: Výrazně šíhlejší horní polovina těla, drobná ramena a dobře znatelný pas. Boky, hýždě a stehna mohou být až o dvě čísla větší než obvod prsou.

Pokud Vás příroda neobdařila bujným poprsím, je třeba zeštíhlit také spodní polovinu těla. Správnou volbou budou šaty s výraznými kamínky, aplikacemi či výšivkami v horní polovině šatů. Tím opticky zvětšíte její objem.

Pro šaty na Vaši postavu je vhodný empírový nebo A-čkový střih se zvýšeným pasem. Sukni volte hladkou tak, aby pozornost všech upoutala především horní část šatů. Splývavá sukně také šikovně skryje Vaše širší boky. Společenské šaty doplňte výraznými šperky, vkusně sladěnými s barvou a střihem šatů.

 

Velká prsa

Popis postavy: výraznější horní část těla s širokými rameny a spíše většími prsy. Naopak boky jsou nevýrazné až skoro chlapecké a nohy jsou také daleko štíhlejší než trup. Postava se směrem od ramen zužuje, často se proto přirovnává k mrkvi.

Plná ňadra dovolují ženám nosit šaty s hlubokými výstřihy, skvěle budete vypadat i v šatech zavinovacího stylu. Pokud máte poprsí dost velké a přáli byste si jej opticky zmenšit, myslete na to, aby vrchní část šatů byla matná, klidně i v tmavší barvě. Žádné lesklé kamínky, aplikace, výšivky, korálky, lesklé materiály. Ty by Vám poprsí pouze zvýraznily. Ani korzetové šaty pro Vás nejsou to pravé.

Pro ženy s bujným poprsím je vhodné upozornit na jejich štíhlé nohy elegantním rozparkem, sukně mohou být světlejší a pestřejší než vrchní díl šatů, jelikož přesně na nohy chceme okolí nalákat.