facebook instagram

TŘI MĚSÍCE K CÍLI - JAK MÍT U OLTÁŘE SVOU ŽIVOTNÍ FORMU

08.03.2019

Je to zkrátka klasika. Hubnout do svatebních šatů. Všechny chceme být ve svůj velký den nejkrásnější a k tomu patří nejen make-up a kadeřnicí upravený účes, ale především mít krásnou postavu a dobré držení těla. V klubech Contours, které jsou jen pro ženy, se s požadavkem "rychlého" zhubnutí do svatby setkáváme hodně často. A dokážeme Vám poradit a nastavit opravdu strategický plán, který vede k cíli, a který Vás během tří měsíců změní k nepoznání. Tři měsíce je nic, to i svatební přípravy trvají déle :-) Pojďme na to.

Tři měsíce jsou vcelku optimálně dlouhé na to, abyste dosáhla proměny svého těla a návyků. Jsou zároveň dost krátké na to, abyste to vydržela, protože cíl je v dohlednu a zároveň dost dlouhé, aby byla nějaká viditelná změna reálná. Ze všeho nejdůležitější je vydržet v naplánovaném režimu celou dobu, tedy udržet si vysokou míru motivace!

První měsíc to půjde celkem jednoduše. Pustila jste se do hubnutí s chutí a s pocitem, že tentokrát už to skutečně dokážete, vytrváte, nevzdáte to. Využijte svojí silnou motivaci k tomu, abyste upravila ve své stravě to, o čem víte, že je váš největší problém. U někoho to může být "závislost" na sladkém, u jiného nepravidelná strava. Zapřemýšlejte nad tím, co je ta vaše slabina a první měsíc se nekompromisně snažte ji odstranit. Pro tělo to bude změna a první měsíc většinou rychle zareaguje a vy můžete vidět první výsledky vcelku brzo. To vás bude motivovat k dalšímu snažení. Když vydržíte tři až čtyři týdny, upevníte si nové stravovací návyky a pak už to bude snadnější.

Pokud jste dosud moc nesportovala nebo nepravidelně, zařaďte 3x týdně  pohybovou aktivitu, která vás bude opravdu bavit! To vám pomůže u ní vydržet. Pevně si ve svém režimu vyhraďte 3x týdně čas na sport a musí to být vaše priorita, tedy ne "když to stihnu, tak dnes půjdu cvičit".

Po měsíci se u většiny lidí stává to, že motivace opravdu silně klesá. Nastává krize, kdy máte dost často chuť vrátit se do svého stereotypu stravy i nepohybu, který vám vlastně vyhovoval. Vyhraďte si chvíli čas na sebe a svou motivaci a klidně si vše i sepište na papír - čeho jste chtěla na začátku dosáhnout, proč jste začala, vzpomeňte si, jak jste byla motivovaná, že tentokrát to opravdu vyjde! Přece to nevzdáte jen proto, že jste vystoupila ze své komfortní zóny - pamatujte, jen tady se dají dělat změny k lepšímu! Napište si všechny své důvody, proč chcete být štíhlejší, zdravější, v lepší kondici...a vytrvejte.

Ve stravě je třeba nezvolnit a dále upevňovat zajetý režim. Na začátku druhého měsíce doporučuji zajít za odborníky na stravu a trénink a probrat s nimi vaše cíle. Přijdou s konkrétními doporučeními, co je pro vás vhodné a co není, naprosto individuálně dle vašich potřeb, věku, zdravotního stavu atd. A především získáte další motivaci. Tedy druhý měsíc využijte k tomu, abyste například přidala ve stravě více bílkovin, zaměřila se na lepší pitný režim a vaše poslední jídla dne byla ve správný čas a správného složení přímo pro vás.

Pokud zvládáte tři tréninky za týden s přehledem, zkuste přidat ještě jeden, ale s vašimi blízkými. Vytáhněte kamarádku, přítele, (budoucího) manžela, děti, rodiče...sportujte společně. Vymyslete něco, co vás bude bavit společně a naplánujte si třeba sportovní víkend. Klidně to může být pravidelný půldenní výlet o nedělích ve svižném tempu. Ve dvou (a více) se to totiž lépe táhne!

Třetí měsíc na sobě uvidíte pěkné změny, to by vás mělo motivovat v pokračování. Měsíc, to je 30 dní a ty utečou jako voda. Na přelomu druhého a třetího měsíce si opět udělejte chvíli na sebemotivaci. Prohlédněte si své staré fotky, kde jste měla nadváhu, a nebo i ty, kde jste se v životě cítila být ve formě, kde vám bylo ve svém těle dobře. Přemýšlejte nad pocity, které budete mít, až toho (zase) dosáhnete! Vezměte si diář a tento poslední měsíc si naplánujte den po dni, co budete dělat za sportovní aktivity a jiné věci související s vašim cílem. Napište si jaké hmotnosti/úbytku cm/ změn byste chtěla týden po týdnu dosáhnout. Jak bude vypadat poslední týden před cílem, atd. Pusťte se do posledního měsíce s chutí a dejte do toho vše!

Stravu zkuste doladit do dokonalosti, v rámci vašich možností. Máte snídaně v množství, složení a čase, jak by měly být? Jíte pravidelně malé porce po třech hodinách? Pitný režim už je v pořádku? Máte dostatek bílkovin a hlídáte si příjem sacharidů níže? Máte dostatek zdravých tuků? Jak vypadá vaše jídlo před a po cvičení? Jíte dostatek zeleniny? Přemýšlejte nad všemi těmito věcmi, a jestli máte možnost, navštivte opět odborníka na stravu a proberte s ním Vaše individuální detaily! Poslední měsíc můžete zkusit například ve všední dny omezit sacharidy na Vaše schůdné minimum a o víkendu si trochu povolit.

Ve sportu zkuste přidat ještě jednu lekci sportu navíc. Tedy budete 3x týdně dělat sport, který vás opravdu baví, 1x týdně něco s rodinou nebo přáteli a 1x týdně si zařaďte sportovní aktivitu s velkým výdejem energie. Může to být něco nového, na co nejste zvyklá, třeba fitbox, kruhový funkční trénink, intenzivnější intervalové běhání, tabata a podobně. Výsledky budou výrazné!

Na konci těchto náročných třech měsíců dostanete tu nejlepší odměnu - překonáte sebe sama, změníte své špatné stravovací návyky, překonáte lenost, zlepšíte zdraví, budete mít skvělou kondici, sobě i okolí dokážete, že na to máte, nejen váš muž se za vámi bude otáčet, budete výkonnější v práci i v rodině, budete se cítit sebevědomě v plavkách, kraťasech a lehkém letním oblečení...a zkuste se sama zasnít, co všechno to pro vás samotnou bude znamenat, když to vydržíte! Navštivte fitness pouze pro ženy Contours kde vás na ten velký den připraví.

A nezapomeňte, svatbou to nekončí!

Facebook Instagram