facebook instagram

SPRÁVNÝ STŘIH SVATEBNÍCH ŠATŮ

04.02.2019

Dnešní trend dává přednost šatům úzkým přes boky, se sníženým pasem a bohatší sukní. Ale ani ty nevěsty, které zrovna nemají postavu modelky, nepřijdou zkrátka. Pokud zvolí střih šatů, kde nahoře je korzet a sukně se rozšiřuje již od pasu, není čeho se bát. Dobře ušitý korzet krásně vytvaruje horní část postavy a široká sukně ve spodní části zakryje vše nežádoucí. Nejedna nevěsta je při pohledu do zrcadla mile překvapena. Silnější paže zase krásně zakryje bolerko, které v teplých letních dnech může být s krátkým rukávkem, případně jen krajkové, nebo naopak pro chladnější dny s rukávkem dlouhým, případně doplněné kožešinou.

Co se týče barevnosti svatebních šatů, stále převládá bílá nebo krémová, ale v dnešní době je dovoleno vlastně vše. Jsou nevěsty, které ctí tradice a jinou barvu než bílou nebo krémovou si nedovedou vůbec představit, ale zároveň přibývá nevěst, které volí u svatebních šatů nejrůznější barevné kombinace. At už jde o kombinace barevně kontrastní, např. červená sukně, bílý živůtek, to vše doplněné červenou šálkou, anebo o variantu laděnou do jemných pastelových tónů růžové, fialové, žluté, zelenkavé či světle modré barvy. Výjimkou už nejsou ani černé svatební šaty, kdy si vlastně partneři prohodí "role" a v bílém jde ženich. Této barevné kombinaci však nejsou příliš nakloněni ostatní svatebčané, hlavně maminky, a tak tato varianta svatebních šatů je spíše ojedinělá.

Ale ať už si, milé nevěsty, vyberete svatební šaty takové nebo makové, musíte se hlavně Vy na své svatbě cítit dobře. Protože je to Váš den....

Jistě bude většina nevěst souhlasit s tím, že nejvíce, na co se při plánování svatby těší, jsou svatební šaty. Sní o tom, jak budou ve svatebních šatech ty nejkrásnější, nejúchvatnější, nejobdivovanější, no prostě nej...

Ano, je to krásný pocit. Ale než k tomu po všech těch svatebních přípravách dojde, je třeba si nejprve takové svatební šaty vybrat. V současné době je na trhu naštěstí dostatek svatebních salonů, studií, půjčoven, kde Vám s výběrem vhodných šatů rádi a odborně poradí.

Facebook Instagram