facebook instagram

ZAÚTOČTE NA VOLNÉ RADIKÁLY S PLEŤOVOU KOSMETIKOU ROOIBOS

08.03.2019

Moderní doba je uspěchaná a díky rozvoji moderních technologií se asi hned tak nezklidní. I proto je vhodné svatební přípravy nepodcenit. Neméně důležitou součástí příprav je také samotná příprava nevěsty a její pleti, o kterou je třeba náležitě pečovat.

A přestože pokrok v lékařství je vidět na každém kroku, náš nový životní styl přinášípro naše těla nové výzvy a problémy. Kdo například slyšel ještě před dvaceti lety o kyslíkovém stresu?

Zato, že žijeme, vděčíme kyslíku a tvorbě energie. Žádný proces přeměny látek na energii se ovšem neobejde bez "odpadků". Nebezpečným odpadem okysličování v našich buňkách jsou volné radikály.

Volné radikály jsou atomy nebo sloučeniny specifické tím, že obsahují v molekule jeden nebo více volných elektronů. To z nich činí látky nestabilní a agresivní, které snadno reagují s jinými buněčnými komponenty, jako například DNA, bílkoviny a lipidy. Volné radikály "kradou" jejich elektrony, aby se stabilizovaly. Tím ovšem dojde k destabilizaci buněčných složek molekul, které poté opět shánějí a "kradou" elektron z dalších molekul. Spouští se tak velká řetězová reakce volných radikálů, která může některé tělové buňky výrazně poškodit.

Tělo se umí těmto reakcím bránit vytvářením takzvaných antioxidantů, které jsou schopny volným radikálům věnovat elektron, aniž by se samy destabilizovaly.

Pokud nejsou volné radiály a antioxidanty v rovnováze, dochází k oxidativnímu stresu, který ve svém důsledku způsobuje závažná onemocnění, jako je například arteroskleróza, nádorová onemocnění, artróza, záněty, šedý oční zákal, a dokonce poškození svalů nebo rakovina.
Unikátní,a stále ještě v našich zeměpisných šířkách exotická, africká rostlina Rooibos, která roste jen na jediném místě na světě nedaleko od Kapského města, je silným zdrojem antioxidantů. Podle posledních výzkumů "Cape Peninsula University of Technology" používání Rooibosu ve formě čaje nebo jeho zelený výtažek použitý v kosmetických přípravcích významně omezuje nebezpečí chorob, vznikající oxidačním stresem.

Rooibos ve formě čaje si úspěšně hledá cestu na čajové dýchánky o páté i do střední Evropy. A červený čaj, jak se také horká tekutina z Rooibosu nazývá, je stále populárnější, takže si ho můžete zakoupit v lékárnách i v čajovnách. Bohužel jeho využití v kosmetice si svou cestu stále hledá. Nicméně i tady se časy mění a neprávem opomíjená popelka kosmetických salonů si našla konečně cestu i do České republiky.

V současné době jsou zatím k dostání dvě produktové řady Classic CareAdvantage a pokud máte rádi svou pleť a chcete o ni zodpovědně pečovat, měli byste tento africký zázrak vyzkoušet a ověřit si staleté zkušenosti domorodých obyvatel Jižní Afriky, které po mnoho století opakovaně ověřovalii bílí přistěhovalci z Francie, Holandska, Portugalska, Anglie i Německa.

Více o kosmetice rooibos naleznete na www.kosmetikarooib.os.cz

Náš tip: vyzkoušejte Sadu Rooibos Classic Care zvláčňující denní krém + výživný noční krém.

Facebook Instagram