facebook instagram

JAK SE KRÁSNÉ ŠATY VŮBEC NELÍBILY

09.03.2019

Nadpis zní trochu pohádkově, nemyslíte? Každá nevěsta si určitě přeje být alespoň jednou v životě princeznou, a tak hledá to nejkrásnější místo, nejlepšího svatebního fotografa a šikovnou vizážistku. Žádná ze slečen však nezapomene na to hlavní:

Svatební šaty, které podtrhnou její krásu.

Najít takové šaty, to není vůbec lehký úkol. No a jak to bývá v pohádkách, tak je to i v životě. Na nevěstu číhá spousta nástrah v podobě předsudků okolí, pochybností jí samotné, nesouladu střihu a jejího osobnostního typu... My, svatební fotografové, na základě mnohaleté zkušenosti, víme, že jen menší procento vybrané garderoby odpovídá tomu, co nevěsta původně chtěla nebo co by jí slušelo. Proč k tomu dochází? Na to se s námi pojďte podívat:

Ujasněte si, jaký typ šatů si přejete

Zní to jako fráze, ale bez jasné představy do půjčovny ani nechoďte. Zapomeňte na nabídku trhu, povzneste se nad limity a standardy a zasněte se nad tím, co si skutečně přejete. Mohou se objevit pochybnosti a strach, že žádné takové šaty nenajdete. Nedejte se odradit! Každý salón není stejný. Někde vám objednají či přímo ušijí šaty přímo na míru.

Vybírejte s větrem v zádech

Načasování, dostatečný prostor, klid a pohoda jsou základnou dobré volby. Rozhodování má být zábavné, proto si ty vzácné chvíle užijte! Nezapomeňte na doping - ovoce, čaj nebo káva udrží váš mozek svěží. Každému je přeci jasné, že ve stresu a unavení na sebe nakonec ochotně navléknete cokoli, a to by byla škoda jak pro vás samotné, tak pro svatebního fotografa.

Dobrá kamarádka je vítána

Stačí jedna, ale opravdu dobrá, která zná přesně vaši představu a dokáže říct "NE či ANO", ve chvílích vaší pochybnosti. Má to být osoba, která vás podpoří a ujistí vás ve vašem rozhodnutí. S ohledem na to není vhodné s sebou brát celý tým lidí, to se pak můžete lehce dostat do takového zmatku, že raději sama ze salónu utečete.

Znali jsme slečnu, která moc toužila po červených šatech. Nakonec si však pod tlakem okolí vybrala klasické bílé a dodnes na své rozhodnutí s trochou smutku vzpomíná.

Co říct závěrem?

V rámci prostoru jsme si nemohli dovolit napsat více. Věřte nám ale, že výběr svatebních šatů je velmi citlivé téma. Téměř pravidelně se při fotografické práci stává, že nevěstám nesedí dekolt, šaty upozorňují na slabší stránky, model neodpovídá ročnímu období apod. Někdy nevěsta ve spěchu podlehne slevám a pořídí si úplně jiný model, než který zamýšlela. Také obsluha některých salónů je nervózní už jen z představy, že si zkoušíte čtvrté šaty atd.

Svatebním fotografům pak špatná volba velmi komplikuje práci. Jejich cílem přeci je, abyste vypadala co nejlépe! Proto vám ze srdce přejeme, ten nejlepší svatební salón, kde vám vyjdou vstříc a pohodového svatebního fotografa který vás zvěční v tom nejlepším světle!

Katka a Martin Adamcovi - tým AMAKA

Facebook Instagram