facebook instagram tiktok

SVATEBNÍ PŘÍPRAVY - HOSTINA POD DROBNOHLEDEM

08.03.2019

Čeká vás letos veselka? Pak jsou svatební přípravy jistě v plném proudu. Aby všechno stoprocentně klaplo, musíte zařídit spoustu věcí - od data a místa obřadu přes fotografa, kadeřnici, vizážistku až po svatební šaty a oblek vašeho nastávajícího. Podstatnou část ze svatebního rozpočtu ovšem "odkrojí" slavnostní hostina.

Klasika nebo moderna?

Svatební menu a následný večerní raut totiž rozhodně není zanedbatelnou položkou. Češi jsou národem gurmánů, a tak dobré jídlo nesmí pochopitelně chybět ani při takové výjimečné příležitosti. Většina snoubenců dává přednost klasice, to znamená hovězímu vývaru s játrovými knedlíčky a svíčkové na smetaně s houskovým knedlíkem. Oblíbená jsou i další česká jídla, jako  vepřo - knedlo - zelo či pečená kachna. Můžete se však vydat i jinou cestou a zvolit méně hutná a těžká jídla. Servírujte třeba ryby, steaky nebo zvěřinu. Sladkou závěrečnou tečku pak zajistí svatební dort, koláčky a dezerty.

Pitný režim

Chybět pochopitelně nesmí ani dostatek dobrého pití.V nápojových balíčcích je obvykle zahrnuta voda a dostatek nealka pro abstinenty, řidiče a děti. Ti, kteří se alkoholu nebrání, si mohou dopřát pivo nebo víno, případně tvrdý alkohol v podobě destilátů a likérů. Obzvlášť pokud se svatba koná v chladnějším počasí, ocení vaši hosté také něco nealkoholického na zahřátí, třeba nejrůznější sypané čaje. Vhod pochopitelně přijde také kvalitní zrnková káva, která doplní energii a zažene únavu. Navodí navíc příjemnou a pohodovou atmosféru.

Chuť na prvním místě

V nabídce by ji měla mít každá dobrá restaurace, ne vždy tomu ale tak je. Někde dokonce nenajdete ani profesionální kávovar, což už hodně napoví o samotném podniku. O kvalitě, způsobu přípravy i způsobu servírování kávy nemluvě. Proto,až budete vybírat místo slavnostní hostinya půjdete domluvit podrobnosti, objednejte si k vyjednávání šálek kofeinového nápoje. Zajímejte se nejen o jeho chuť, ale všímejte si i samotného kávovaru, jestli je čistý, udržovaný a obsluha o něj patřičně pečuje. Jen tak se káva stane potěšením a nezapomenutelným gastronomickým zážitkem nejen pro vás, ale i pro vaše hosty.

Facebook Instagram TikTok