facebook instagram

NAJMOUT NA SVATBU FOTOGRAFA?

01.02.2019

Když už investujete spoustu času, úsilí a nemalých finančních prostředků do svatebních příprav, je vhodné pečlivě zvážit, komu svěříte fotografickou dokumentaci svého velkého dne. Svatební fotografie je umělecké řemeslo, kterému se profesionální svatební fotograf učí nejen na škole, ale ve kterém se zdokonaluje v průběhu své fotografické praxe.

V současné době se svatební fotografie skládá z několika rovnocenných fotografických žánrů. Zatímco v průběhu obřadu, hostiny a zábavy je používáno reportážního stylu fotografování, při kterém je fotograf pouhým pozorovatelem a zaznamenává probíhající děj, tak při pořizování formálních a novomanželských portrétů přijde ke slovu aranžovaná fotografie, při které fotograf celou scénu režíruje. Vybírá světelně a vizuálně vhodné místo pro pořízení fotografií, řeší nasvětlení vybrané scény a vede portrétované pro dosažení optimálních výsledků.

Pokud fotografování svatby svěříte kamarádovi, který v tom nemá praxi, tak riskujete, že nebudete mít zachyceny důležité události, které většinou probíhají v poměrně rychlém sledu a které by rutinní fotograf bezpečně zachytil, neboť s tím má bohaté zkušenosti. U aranžovaných portrétů potom hrozí nebezpečí vzniku nekvalitních snímků, pokud Vámi zvolený fotografující kamarád neumí pracovat se světlem a neví, jak portrétované správně napózovat.

Navíc v dnešní době, kdy je fotografická technika velmi sofistikovaná a náročná na všechna možná nastavení, se fotografovi bez praxe často stane, že se dostane do nějakých relativně banálních technických problémů, se kterými se profesionál na základě svých zkušeností rychle vypořádá, ale pro amatéra to může znamenat konec fotografování. Pokud tedy ovšem kamarád nefotí v automatickém režimu, kdy sice většinou nehrozí špatné nastavení fotoaparátu, ale zato jsou pořízené svatební fotografie průměrné a nezajímavé.

Facebook Instagram